Sterowanie kotłem z aplikacji – mobilny wymiar nowoczesności
Żyjemy w czasach, gdy postęp technologiczny osiągnął zawrotne tempo. Jeszcze niedawno za nowoczesny kocioł uważano ten, który nie wymaga codziennej obsługi przez użytkownika tj. ręcznego uzupełniania paliwa stałego lub samodzielnej zmiany temperatury na kotle w zależności od temperatury zewnętrznej. Obecnie wygoda użytkowania kotła lub stacji uzdatniania wody osiągnęła kolejny poziom – urządzeniem można sterować zdalnie, przy pomocy smartfona!
Zdalna obsługa instalacji grzewczej
Dzięki aplikacji do obsługi instalacji grzewczej właściciel domu ma stałą pieczę nad parametrami pracy urządzeń. Jeśli wkrótce instalacja powinna przejść przegląd, aplikacja poinformuje o tym użytkownika. Da mu znać również wtedy, gdy dojdzie do jakiejś usterki i konieczne będzie wezwanie serwisanta (przy okazji podając kontakt do niego). Przede wszystkim jednak aplikacja pozwala na programowanie temperatury, w danych okresach czasu. Dzięki temu kocioł grzewczy może pracować mniej intensywnie np. wtedy, gdy domownicy przebywają w pracy i szkole, a nagrzewać dom dopiero na jakiś czas przed ich powrotem.
Zalety korzystania z aplikacji
Podstawową zaletą zdalnego sterowania systemem grzewczym jest oczywiście wygoda. Umiejętne korzystanie z tego typu aplikacji przynosi jednak przede wszystkim ogromne oszczędności. Nawet jeśli przed rodzinnym wyjazdem na ferie zimowe nie obniżymy odpowiednio temperatury, jaką ma utrzymać kocioł, zrobimy do jednym kliknięciem smartfona tuż po dojeździe w góry. Aplikacje renomowanych dostawców rozwiązań grzewczych same też podsuwają użytkownikom wskazówki, jak mogą oni jeszcze bardziej zaoszczędzić na ogrzewaniu. Warto wspomnieć też, że aplikacje tego typu są czytelne i intuicyjne. Z ich obsługą na smartfonie poradzi sobie nawet osoba, która z technologią zazwyczaj jest na bakier.